Strażacy i ratownicy dziękują

Strażacy ochotnicy oraz ratownicy medyczni dziękują przedsiębiorcom za wsparcie poprzez dostarczanie ciepłych posiłków i przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji Wzywamy Posiłki.

Reklamy

 

W dniu 25.03.2020 od godzin porannych druhowie z OSP w Werbkowicach zaangażowali się w akcję informacyjną na temat walki z koronawirusem, przy aprobacie Komendanta KP PSP Hrubieszów i Urzędu Gminy Werbkowice.

Jest to akcja uświadamiającą mieszkańców gminy Werbkowice do walki z koronawirusem, poprzez nie wychodzenie z domów i opuszczaniu ich wyłącznie w razie niezbędnych sytuacji,  jakimi są wyjścia do apteki, sklepu spożywczego, pracy i lekarza. Pamiętając przy tym, żeby nie grupować się, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania choroby.

Pamiętajcie także, by nie okłamywać służb mundurowych, bo robiąc to, narażacie ich na utratę zdrowia, a nawet życia. Ponadto, ze za takie postępowanie grożą poważne konsekwencje prawne.

Korzystając z okazji chcemy jeszcze raz serdecznie podziękować Resto & Pizza Valentino Werbkowice za darmowy posiłek dla strazaków i Stacji Orlen Werbkowice za darmową kawę.

OSP Werbkowice

 

***

 

Pracownicy pogotowia ratunkowego w Hrubieszowie ponownie serdecznie dziękują lokalowi Al Basha za wsparcie w trudach wykonywanej pracy, poprzez dostarczanie ciepłych posiłków. Jesteśmy wdzięczni za to, że lokalna społeczność wspiera nasze działania w tym trudnym czasie. 

Ratownicy z Hrubieszowa

 

***

 

Wzywamy Posiłki to ogólnopolska akcja, która ma na celu wsparcie środowisk medycznych w trudnym czasie walki z pandemią.

Dzięki niej, do szpitali, stacji pogotowia ratunkowego i innych placówek medycznych w całej Polsce, w których lekarze ratują życie osobom zarażonym koronawirusem, docierają posiłki. 

W powiecie hrubieszowskim przyłącza się do akcji coraz więcej firm.

 

 

info, fot. i wideo: OSP Werbkowice, Ratownicy z Hrubieszowa