Powiat

Zamknij

Strażacy zrobią lodowisko!

mae 10:14, 10.01.2024 Aktualizacja: 05:48, 26.09.2025
Skomentuj Strażacy zrobią lodowisko!

Mając na uwadze podniesienie poziomu bezpieczeństwa w okresie sezonu zimowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej organizuje akcję "Bezpieczne Lodowiska 2024".

Akcja polega na udzielaniu pomocy w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowisk lub ślizgawek m. in. na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich, osiedli itp.

Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne zbiorniki wodne.

Czytaj: Wynagrodzenie starosty hrubieszowskiego

Założenia akcji "Bezpieczne Lodowiska 2024":

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawienie barierek.

Pomocy w przygotowaniu lodowiska powinna udzielić najbliższa Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza PSP lub jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator.

Zobacz też:

Nowe władze Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Hrubieszowie

Zerknij na Instagram →

źródło i fot. KW PSP w Lublinie

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%