Strzyżów: Nastoletni rowerzyści zderzyli się z sarną. Byli pod działaniem alkoholu

Wczoraj w nocy 14,15 i 17-latek wracali rowerami od koleżanki. Nagle na jezdnię wybiegła sarna. Dwaj rowerzyści nie zdołali zahamować i zderzyli się ze zwierzęciem. Chłopcy doznali ogólnych obrażeń ciała. Jak się okazało nieletni cykliści byli pod działaniem alkoholu.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 23:00 hrubieszowscy policjanci pojechali do miejscowości Strzyżów, gdzie według zgłoszenia doszło do zderzenia dwóch rowerzystów z sarną.

Jak ustalili na miejscu policjanci, 14, 15 i 17-latek wracali rowerami od koleżanki. Nagle niespodziewanie wprost pod koła jednośladów wybiegła sarna. 15-latek zdołał ją ominąć. Natomiast 14-latek i jego 17-letni kolega zderzyli się ze zwierzęciem. Cykliści przewrócili się na jezdnię, doznając ogólnych obrażeń ciała. Sarna uciekła.

Dodatkowo, po zbadaniu przez funkcjonariuszy stanu trzeźwości nieletnich okazało się, że są oni pod działaniem alkoholu.

14-latek trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji, jego rower uległ zniszczeniu. Dwaj pozostali nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę rodziców.

Zgodnie z przepisami „Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich”, spożywanie alkoholu przez osobę nieletnią jest przejawem demoralizacji. Natomiast kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)