Strzyżów: Patryk Żaroffe laureatem Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ Komputera” znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie – Patryk Żaroffe.

Reklamy

 

20.02.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA”. 93 uczniów z 50 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi.

W tym czasie nauczyciele mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach „Wykorzystanie robotów ozobot w nauce programowania na przykładzie programowania wizualnego w Blockly”, które poprowadzili: Pani Anna Świć, Pan Rafał Mitkowski i Pan Mateusz Koman z EduSense.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów, wyłoniła 36 laureatów. Wśród nich znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie – Patryk Żaroffe. Gratulujemy Patryku!! Opiekę nad uczniem sprawuje nauczyciel informatyki p. Maria Mielniczuk.

Ostatnie zmagania 36 laureatów odbędą się podczas ostatniego, III etapu konkursu, który odbędzie się 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie. Zostanie wyłoniony Mistrz i dwóch Wice-mistrzów Komputera Województwa Lubelskiego, a także Laureaci.

Życzymy powodzenia.