Strzyżów: Policjanci w szkole

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci spotkali się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowie, gdzie rozmawiali o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Reklamy

 

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci pojechali na spotkanie profilaktyczne z uczniami i ich wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna osób poniżej 18 roku życia.

Podczas spotkania wyjaśniono uczniom najważniejsze pojęcia z Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich oraz zaprezentowano im, jakie konsekwencje mogą ponosić osoby nieletnie, które popełniają czyny karalne. Pogadanka była też doskonałą okazją, aby przypomnieć regulacje prawne dotyczące przestępstw narkotykowych, a także spożywania alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Policjanci omówili również zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci podczas nadchodzącej zimy, bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą to jeden z istotnych elementów pracy profilaktycznej Policji, podczas których mundurowi mogą bezpośrednio porozmawiać z młodymi ludźmi i wyjaśnić nurtujące ich sprawy i problemy. To także jeden ze sposobów przeciwdziałania i zapobiegania przestępczości wśród osób nieletnich.

 

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / E.K.