Strzyżów: Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych

Dnia 28.10.2015 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Strzyżowie.

Reklamy

 

Na uroczystość przybył pan wójt Krzysztof Bożek, dyrektor miejscowego przedszkola pani Iwona Dudka wraz z przedszkolakami i opiekunkami, przewodnicząca Rady Rodziców p.Beata Wiącek, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie klas II – VI.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu dzieci z kl. I i III zatańczyły poloneza. Ksiądz Krzysztof Wawszczak pobłogosławił dzieci i poświęcił ich tornistry z książkami i przyborami. Część artystyczna była prowadzona przez Samorząd Uczniowski ucz. Karolinę Germańską i Oliwię Senkowską.

W rolę Pani Jesieni, która „porwała” dzieci do poleczki wcieliła się ucz. kl.III Lidia Imbir. Pierwszaki wypadły bardzo dobrze wykazując się umiejętnościami recytatorskimi i śpiewaczymi. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i włożeniu przez rodziców na głowy swoich dzieci biretów, złożyły one ślubowanie na sztandar szkoły a następnie pani dyrektor Elżbieta Denys dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły.

Wychowawczyni pani Teresa Miedziak wraz z panią dyrektor, wręczyła swoim uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki. Dzieci otrzymały również upominki od: Pana Wójta, Pani Dyrektor Przedszkola, kolegów z klasy II – III.

Na zakończenie uroczystości rodzice zaprosili gości i dzieci na słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim pierwszakom i ich rodzicom.

Klasa I to już „prawdziwi” uczniowie Zespołu Szkół w Strzyżowie.


Galeria na stronie:

http://www.zsstrzyzow.superszkolna.pl