Survival w gminie Hrubieszów – ZDJĘCIA, WIDEO

W dniach 5-6.07.2021 odbyły się zajęcia z survivalu prowadzone przez Partyzantów Lubelszczyzny – grupę zajmującą się organizacją zajęć związanych ze sztuką przetrwania.

Reklamy

Zajęcia z survivalu dla dzieci i młodzieży odbyły się w Lasku Czumowskim oraz na terenie Stefankowic. Wzięło w nich udział 58 osób. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników.

Podczas survivalu uczestnicy zdobyli wiedzę teoretyczną oraz wiele praktycznych umiejętności. Poznali elementy topografii z wykorzystaniem map, nawigacji (kompas), naturalne elementy przyrody pomocne przy określaniu kierunków świata, nauczyli się rozpalania ognia z użyciem krzesiwa oraz wiązania i wykorzystywania węzłów.

Uczestnicy poznali również sposoby pozyskiwania wody oraz jej uzdatnianie do spożycia. Zdobyli wiedzę z budowania pułapek oraz wykorzystywania śmieci w terenie, poznali właściwości roślin jadalnych rosnących w lasach, na naszych podwórkach i łąkach.

Na zakończenie Partyzanci Lubelszczyzny wybrali osoby, które wykazały się największą wiedzą oraz najlepszą umiejętnością wykorzystania nowo poznanych sprawności.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Hrubieszów zostały wręczone przez Sekretarza Gminy – Roberta Palichleba, który odwiedził grupę w pierwszym dniu w Lasku Czumowskim, natomiast w drugim dniu zajęć, Wójt Gminy Hrubieszów – Tomasz Zając, wręczył nagrody najsprawniejszym uczestnikom, którzy uczestniczyli w survivalu w Stefankowicach.

Podczas tych dwóch wspólnie spędzonych dni, bez komputerów i telefonów komórkowych, zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Był to fantastycznie spędzony czas, na obcowaniu z piękną przyrodą gminy Hrubieszów.

Film z zajęć z Lasku Czumowskiego

Film z zajęć ze Stefankowic

­

(info i fot. GOK Wołajowice)


Zobacz też:

Gmina Hrubieszów: Festyn Misja Wakacje – ZDJĘCIA

Gmina Hrubieszów: Festyn Misja Wakacje – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie