Światowy Dzień Poezji w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]

Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie włączyła się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Poezji.

Reklamy

„Nie wiem, co to poezja

Nie wiem, po co i na co,

Reklamy

Wiem, że czasami ludzie

Czytają wiersze i płaczą…”

Władysław Broniewski

Od 1999 roku, wraz z nadejściem wiosny obchodzi się Światowy Dzień Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania i publikowania wierszy.

W tym roku również Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie włączyła się w te obchody, organizując międzypokoleniowe spotkanie, na którym uczestnicy interpretowali głosowo wybrane przez siebie utwory. Między innymi prezentowano wiersze Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Izabeli Płatkowskiej-Świeżwskiej, Doroty Gellner, Juliana Tuwima. Swoje utwory zaprezentowała mieszkanka Dołhobyczowa Pani Kazimiera Grabowska.

Cieszy fakt, że na kolejne już spotkanie z cyklu „Czytania literackie” przyszło więcej dzieci. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnego odkrywania tajników poezji – informuje Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie. – Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za piękną interpretację wierszy, zaangażowanie i przemiłą atmosferę. Do zobaczenia w kwietniu przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.źródło foto: Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie


Zobacz też:

Uchanie: Drugie miejsce dla Anity i Rozalki [ZDJĘCIA]

Uchanie: Drugie miejsce dla Anity i Rozalki [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →