22 września 2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Strzyżowie [ZDJĘCIA]

7 października 2022 r. Szkoła Podstawowa w Strzyżowie uczestniczyła w akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Reklamy

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli się popisać przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W dniach 4-6.10.2022. uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia – w domu i w szkole. A 7.10.2022 odbył się egzamin. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie kl. 8, którzy mieli przygotowane specjalne identyfikatory, karteczki z działaniami, kolorowanki, odznaki. Koordynatorem akcji był nauczyciel matematyki p. Maria Mielniczuk i opiekunka SKO p. Anna Nowosad.

Reklamy

­

Klasa 8 odwiedziła wszystkie klasy, a także gabinety pracowników szkoły i przedszkola. Dzieci i dorośli otrzymali karteczki z tabliczką mnożenia, które należało wypełnić. Egzaminatorzy skrupulatnie je sprawdzali. Ci, którzy podali wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Klasa pierwsza pięknie pokolorowała logo ŚDTM.

Reklamy

Zwieńczeniem akcji w każdej klasie był słodki poczęstunek, którego fundatorem była opiekunka SKO p. Anna Nowosad.

Druga część akcji została przeprowadzona w plenerze w gospodarstwie z Alpakami w Brodzicy. Uczniowie w grupach rozwiązywali przykłady na mnożenie i dzielenie. Poszukiwali działań z karteczkami na trawniku między spacerującymi zwierzętami. Tym razem w rolę egzaminatorów wcielili się opiekunowie wycieczki.

Radosne fotki świadczą o udanej akcji, świetnej i pożytecznej zabawie.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. SP w Strzyżowie­


Zobacz też:

OSP Strzyżów włączona do KSRG [ZDJĘCIA]

OSP Strzyżów włączona do KSRG [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →