Święto Pieczonego Ziemniaka w Moniatyczach – ZDJĘCIA

To już tradycja, że jesienią, każdego roku w wielu miejscowościach odbywa się ta impreza. 3 października, w Moniatyczach, zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka.

Reklamy

Ziemniak

Przywędrował do nas w  za sprawą króla Jana III Sobieskiego, który sprowadził go do Polski z Wiednia. Początkowo sadzony jako roślina ozdobna.

 

To już tradycja, że jesienią, każdego roku w wielu miejscowościach odbywa się ta impreza. To okazja do wspólnej zabawy i integracji młodszych i dorosłych mieszkańców wiejskich osiedli. Ziemniaczana impreza w Moniatyczach w tym roku odbyła się 3 października.

Spotkanie pełne atrakcji dla dzieci i nie tylko, bo i dorośli też chętnie z nich korzystali. Były konkursy, m.in. bieg w workach i łowienie rybek, oczywiście na czas. Ziemniaczaną konkurencję stanowił konkurs plastyczny, w którym dzieci używali wcześniej przygotowanych przez dorosłych pieczątek. Dzięki ich wyobraźni powstawały barwne obrazki, szczególnie te z jesiennymi kolorami. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.

Były, jak zwykle oblegane, dmuchańce. Dużą atrakcję stanowiły przejażdżki wozem konnym, bryczką. Dawniej przejażdżka konnym ”kabrioletem” to codzienność na wsi, dzisiaj niesamowita przygoda, dla niektórych maluchów to pierwsza taka podróż po okolicy.

Dla wszystkich przygotowano kiełbaski na gorąco i oczywiście pieczone ziemniaki.

Organizatorami tej wyśmienitej zabawy były: Koło Gospodyń Wiejskich i Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach oraz sołectwa: Moniatycze i Moniatycze-Kolonia.

Pogoda dopisała a i na frekwencję też nie można było narzekać.

­

tekst i fot.: Jacek Fuchs, Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach (gm. Hrubieszów)


Zobacz też:

Pierwsze w gminie Hrubieszów przejście dla pieszych 3D – ZDJĘCIA

Pierwsze w gminie Hrubieszów przejście dla pieszych 3D – ZDJĘCIA