Święto Pluszowego Misia w Stefankowicach

Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wilczęta” w Stefankowicach 24 listopada razem ze swoimi paniami odwiedziły bibliotekę, gdzie uczciły Święto Pluszowego Misia.

Reklamy


Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

 

Tymi słowami rozpoczęliśmy Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach.

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek ma już ponad sto lat. To przyjaciel dzieci z całego świata, bohater wielu książek, filmów, kreskówek i piosenek.

Przekonały się o tym dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wilczęta”, które 24 listopada razem ze swoimi paniami odwiedziły bibliotekę. Mali uczestnicy spotkania zostali zapoznani z historią pluszowego misia oraz na przygotowanych ilustracjach rozpoznawały swoich ulubionych misiowych bohaterów.

Rozmawialiśmy również o książkach i bajkach, których głównym bohaterem jest właśnie miś a można je znaleźć w bibliotece na półce. Wybraliśmy największego, najmniejszego, najbardziej brązowego oraz najbardziej kolorowego misia.

Na koniec dzieci miały możliwość pobawienia się ciastoliną co sprawiło im dużo frajdy. Ponieważ wszystkie zabawy związane były z misiem, również poczęstunek musiał być tematycznie dopasowany – dzieci otrzymały ciasteczka w kształcie misia.

 

źródło i fot. PP