22 czerwca 2024

Święto Radości w Konopnem [ZDJĘCIA]

14 sierpnia odbyło się w Konopnem „Święto Radości” – związane z zakończeniem realizacji projektu, w ramach którego powstał plac zabaw.

Reklamy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gminy Werbkowice przez kilka lat poszukiwało źródeł sfinansowania budowy placu zabaw w miejscowości Konopne. Starania przyniosły efekty w roku 2021. W V edycji konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna”, realizowanego przez Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego projekt napisany przez Stowarzyszenie pt. „Plac Radości – Wspólnie stwórzmy wymarzone miejsce spotkań w Konopnem” otrzymał dofinansowanie w kwocie 30 000 zł. Krajowa Grupa Spożywcza Oddział Cukrownia Werbkowice udzieliła wsparcia finansowego w kwocie 5 000 zł. Gmina Werbkowice wsparła rzeczowo inwestycję kupując 2 ławki.

Dzieci mogą bawić się na urządzeniach takich, jak: zestaw zabawowy (wieża, zjeżdżalnia, drabinki, pajęczyna i przeplotnia linowa), bujak kaczka i koniczynka, karuzela tarczowa, huśtawka podwójna, huśtawka ważka. Dla młodzieży i dorosłych jest urządzenie fitness – orbitek. Dla wszystkich grup wiekowych oraz integracji międzypokoleniowej z seniorami – stolik do gry w szachy i warcaby.

Reklamy

­

Teren pod plac zabaw użyczyła Stowarzyszeniu wspólnota mieszkańców – Spółka dla zagospodarowania wspólnoty gruntowej wsi Konopne.

Reklamy

W ramach pracy zespołowej lokalnej społeczności Konopnego mieszkańcy przygotowali teren pod plac zabaw, aby był równy i wolny od krzewów, korzeni oraz „rosnących” kamieni. Teren został wyrównany i oczyszczony. Na tak przygotowanym gruncie zasiano trawę. Słońce początkowo nie było łaskawe dla zasianego trawnika, ale teraz jest piękny.

Obecnie Plac Radości posiada piękne kolorowe ogrodzenie ufundowane przez mieszkańców z funduszu sołeckiego.

Panie z KGW w Konopnem wspólnie ze Stowarzyszeniem 14 sierpnia przygotowały wydarzenie pn. „Święto Radości”, podczas którego świętowaliśmy zakończenie realizacji projektu oraz powstanie placu zabaw pn. „Plac Radości” w miejscowości Konopne.

Był to dzień pełen uśmiechu i radości, który Mieszkańcy Konopnego spędzili na wspólnym świętowaniu i zabawie. Dla uczestników wydarzenia zatańczyła młodzieżowa grupa „Bąbelki” z Podhorzec, DdS Animacje przeprowadziło gry i zabawy animacyjne, Resto & Pizza Valentino Werbkowice ufundowała nagrody w konkursie a wszystkiemu przygrywała Kapela na 102 z Białopola.

W wydarzeniu uczestniczyli: Agnieszka Skubis-Rafalska Wójt Gminy Werbkowice, Maciej Buczyński Radny Gminy Werbkowice, Mirosław Daniluk Sołtys wsi Konopne oraz reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Werbkowice.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie: Moja Mała Ojczyzna – 2021.

­


ZDJĘCIA:

­

Info. i foto: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gminy Werbkowice


Zobacz też:

Ciekawa lekcja geografii w Czerniczynie [ZDJĘCIA]

Ciekawa lekcja geografii w Czerniczynie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →