28 września 2023

Święto Szkoły w Wiszniowie

Święto Szkoły – uroczystość związana z rocznicą urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Wiszniowie – Mikołaja Kopernika, ze względu na termin ferii, odbyła się 9 lutego.

Reklamy


„Próżnowaniem poniża się dary natury.”

autor: Mikołaj Kopernik

Reklamy


Tym razem świętowaliśmy inaczej. Odsłonięta została tablica pamiątkowa w stylu retro „Z kroniki szkoły” autorstwa Dariusza Smolla. Aktualne wydarzenia „Migawki z życia szkoły” przedstawione zostały w formie prezentacji multimedialnej, której autorami byli: Małgorzata Jóźwiak i Paweł Pacaj.

Niecodzienną atrakcją okazało się Planetarium. Nasi uczniowie mieli okazję ulec magii wszechświata i wczuć się w rolę astronomów. Pojawił się przepiękny, ogromny tort wykonany przez panie z KGW Wiszniów. Zabrzmiało gromkie „Sto lat” i wszyscy zajadali się pysznymi słodkościami.

Reklamy

Po szkolnym korytarzu spacerowały sobowtóry Mikołaja Kopernika. Uczniowie i ich rodzice wykazali się niezłą wyobraźnią naśladując postać astronoma. Najwierniej osobowość Kopernika odtworzyła Laura Mielniczuk z kl. I. Podtrzymując 38-letnią tradycję szkoły zorganizowano konkurs wiedzy o patronie. Tu prym wiódł uczeń kl. VI Michał Proć  wykazując się największą wiedzą.M. Jóźwiak