Szkolne koło misyjne – Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach

Nie możemy zrobić nic wielkiego – za to małe rzeczy z wielką miłością – słowami Matki Teresy z Kalkuty 22 listopada 2017 r. rozpoczął się uroczysty apel, inaugurujący działalność Szkolnego Koła Misyjnego.

Reklamy

 

Dzięki przychylności Pani Dyrektor szkoły – Małgorzaty Korzeniowskiej i dużemu zaangażowaniu ks. Marka Barszczowskiego – proboszcza parafii, szkoła została wzbogacona o czynny udział dzieci w Papieskim Dziele Misyjnym.

Celem działalności koła jest rozbudzenie w dzieciach wrażliwości misyjnej, oraz poczucia solidarności duchowej i materialnej z rówieśnikami i misjonarzami na całym świecie.

Podczas apelu dzieci z Koła Misyjnego zaprezentowały inscenizację, która przybliżyła problemy, z jakimi borykają się milionowe rzesze ludzi mieszkające na różnych kontynentach. Chęć niesienia pomocy braciom i siostrom z dalekich krajów zadeklarowało 32 uczniów z klas III-VII. Podniosłym momentem dla „małych misjonarzy,” było przystąpienie do obrzędu przyjęcia do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Wiele wzruszeń dostarczył moment otrzymania legitymacji i pamiątkowych różańców z rąk ks. Andrzeja Łuszcza – Dyrektora Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

Ksiądz Dyrektor przepełniony radością, skierował do dzieci wiele ciepłych słów, które zachęciły „małych misjonarzy” do podejmowania inicjatyw na rzecz Misji. Na długo w pamięci pozostaną wspólnie śpiewane piosenki misyjne.

Wierzymy, że praca Koła Misyjnego będzie przynosiła obfite owoce w dziele ewangelizacji.

 

źródło i fot. GP Trzeszczany