Szpikołosy: Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Policjanci odwiedzili dziś dzieci i ich wychowawców z Przedszkola w Szpikołosach. Podczas spotkania omówiono zasady poruszania się po drodze oraz bezpiecznego zachowania w domu i w szkole. Dzieci miały wiele pytań oraz same wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Reklamy

 

Dzisiaj policjanci udali się do Przedszkola w Szpikołosach, gdzie podczas pogadanki spotkali się z grupą dzieci. Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Dzieci doskonale znały numery alarmowe do służb ratunkowych oraz wiedziały jak się zachować w sytuacji zagrożenia.

Policjanci omówili także niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w internecie oraz o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych zarówno w sieci jak i w życiu codziennym.

Mundurowi omówili przykładowe sytuacje, z jakimi przedszkolaki mogą się spotkać w swoim codziennym życiu i sposoby radzenia sobie z nimi. Takie spotkania mają także na celu rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie różnego rodzaju niebezpieczeństw.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)