Szybki internet w powiecie hrubieszowskim budują mieszkańcy. HTK dziękuje urzędowi pracy

– Właściciele HTK zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy w miarę możliwości korzystali z miejscowych firm budowlanych i zatrudniali mieszkańców powiatu hrubieszowskiego – mówi Michał Martela Prezes S.E.P.

Reklamy

Hrubieszowska Telewizja Kablowa realizuje na terenie powiatu hrubieszowskiego inwestycję budowy sieci światłowodowej w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Przetarg na budowę wygrała firma S.E.P. Sp.z o.o.

Reklamy

– Właściciele HTK zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy w miarę możliwości korzystali z miejscowych firm budowlanych i zatrudniali mieszkańców powiatu hrubieszowskiego – mówi Michał Martela Prezes S.E.P. – Na początku zadanie znalezienia na miejscu odpowiednich osób do budowy sieci teleinformatycznej wydawało się mało realne. Jednak udało się. Dzisiaj sieć szybkiego internetu dla HTK budują w zdecydowanej większości mieszkanki i mieszkańcy Hrubieszowa i okolicznych miejscowości, a prace w terenie prowadzą lokalne firmy budowlane. Udało nam się znaleźć kompetentnych pracowników do tego projektu głównie dzięki pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie. Dlatego wspólnie z Prezesem HTK, panem Bogusławem Sankiem, podziękowaliśmy Dyrektorowi Urzędu Pracy, panu Sławomirowi Marciniukowi, i wręczyliśmy specjalny dyplom – dodaje Michał Martela.

­

fot. HTK