Szyją fartuchy dla hrubieszowskiego szpitala

Spontaniczne akcje szycia maseczek ochronnych stają się coraz bardziej powszechne. Krawcowe z powiatu hrubieszowskiego, w tym z gminy Hrubieszów, poszły o krok dalej i zaczęły szyć jednorazowe fartuchy.

Reklamy

 

Oprócz maseczek, ludzie dobrej woli szyją dla hrubieszowskiego szpitala odzież ochronną.

– Akcję szycia fartuchów jednorazowych zainicjowała i koordynuje na terenie powiatu hrubieszowskiego Anna Kusiak-Janiec. – mówi koordynatorka akcji w gminie Hrubieszów i przewodnicząca rady gminy Aneta Dąbrowska. – Zwróciła się do mnie, mając na uwadze naszą współpracę podczas ubiegłorocznej rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich. Teraz, kiedy okazało się, że w sytuacji epidemii potrzeby szpitala są ogromne, chcemy pomóc – tak, jak umiemy. Zwróciłam się do naszych KGW, które odpowiedziały bardzo pozytywnie na moją prośbę.

Tak zawiązał się łańcuszek ludzi dobrej woli w Gminie Hrubieszów. Organizatorzy dostarczają materiały do krawcowych, a te dzielą się pracą – jedne robią wykroje, inne szyją. Oczywiście, zachowując standardy bezpieczeństwa i ograniczając kontakty między sobą.

– Mam nadzieję, że w najbliższych dniach przekażemy pierwszą partię gotowych fartuchów szpitalowi – dodaje Aneta Dąbrowska. – Wiem, że takich inicjatyw jest więcej. Niektóre panie szyją maseczki nie tylko dla szpitala, ale także innych służb i placówek. W tej sytuacji każda inicjatywa jest cenna. Zapraszamy do współpracy tych, którzy chcieliby się przyłączyć – można się zgłaszać mailowo pod adres: dabrowskaaneta@onet.eu.

Takich inicjatyw w gminie Hrubieszów jest więcej, a niektóre krawcowe szyją maseczki nie tylko dla szpitala, ale także innych placówek i służb, zaangażowanych w walkę z koronairusem.

 

źródło: UG Hrubieszów

fot. organizatorzy i uczestnicy akcji / UG Hrubieszów / facebook.com

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszowskie krawcowe jak silniki rakietowe

POWIAT – Grupa Werbkowice i Okolice szyje maseczki