Teratyn: Tekturowe tablice rejestracyjne i ucieczka przed Policją

Policjanci zatrzymali 20-letniego motocyklistę, który popełniając szereg wykroczeń, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Uchanie.

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zauważyli motocyklistę, który wyprzedził policyjny radiowóz na linii podwójnej ciągłej. W związku z tym dali kierowcy sygnał do zatrzymania, na który mężczyzna nie zareagował, a wręcz przeciwnie – przyspieszył i zaczął uciekać.

Reklamy

Po drodze motocyklista kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym oraz nie zastosował się do znaku „Stop”. Następnie, w miejscowości Teratyn skręcił w drogę gruntową, gdzie nie zapanował nad pojazdem i przewrócił się na trawę.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a tablice rejestracyjne umieszczone na pojeździe należą do ciągnika rolniczego. Kierowca tłumaczył, że znalazł je w przydrożnym rowie, po czym wyjął z plecaka tekturowe tablice twierdząc, że te są oryginalne.

Teraz 20-latek z powiatu chełmskiego odpowie za szereg popełnionych wykroczeń oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E. K.