Time Travelers – Podróżnicy w czasie. Nadbużańskie spotkania młodzieżowe

Zapraszamy młodzież z terenu gminy Hrubieszów do udziału w projekcie pt. „Time Travelers – Podróżnicy w czasie. Nadbużańskie spotkania młodzieżowe.

Reklamy

 

Projekt realizowany  jest   w ramach programu „Lubelskie Lokalnie-Mikrodotacje FIO” finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorami  są Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czumów „Kresy” oraz Klub Turystyki im. Wiktora Zina. Projekt realizowany w dniach 1.06.2015 – 1.08.2015, całkowity koszt przedsięwzięcia to 4300 zł.

Głównym celem projektu jest działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami polskim i ukraińskim na terenie przygranicznym nad rzeką Bug w miejscowości Czumów i Ślipcze.

Reklamy

Młodzież biorąca udział w projekcie poprzez współpracę i wsparcie miejscowej ludności oraz wolontariuszy będzie działać na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury oraz języka regionalnego. W ramach działań przewidujemy:  tygodniowy obóz warsztatowy w dniach 28 czerwiec – 5 lipiec 2015 w miejscowości Czumów.

Podczas zajęć młodzież wraz z opiekunami będą oczyszczać i przywracać do świetności okoliczne miejsca dziedzictwa kulturowego oraz przeprowadzać  wywiady z miejscowymi osobami starszymi pt. „Pamiątki przeszłości” na temat  zabytków, kultury czy  społeczności wielokulturowej, która zamieszkiwała teren.

Odbędą się  również warsztaty fotograficzne, nauka polskiego i ukraińskiego tańca ludowego, warsztaty archeologiczne, wycieczka rowerowa do Masłomęcza i Wioski Gotów, warsztaty językowe, warsztaty z wikliniarstwa i innych form sztuki ludowej czy spotkanie z regionalista.

Na zakończenie przewidziana jest konferencja i  wystawa fotograficzna, projekcja filmu  z przeprowadzonych działań oraz wyjazd uczestników na wizytę studyjną po regionie hrubieszowskim szlakiem zabytków i wiosek tematycznych. Zostaną również wydane  pamiątkowe foldery, a w miejscach gdzie będą prowadzone działania renowacyjne ustawione zostaną tablice informacyjne, ławki i kosze.

Zajęcia warsztatowe będą prowadzić członkowie grupy nieformalnej, przewodnicy  oraz zaproszenie goście i partnerzy.

Zapraszamy mieszkańców miejscowości Czumów i Ślipcze  do aktywnego  udziału w organizowanych zajęciach.

Rekrutacja potrwa do dnia 22 czerwca 2015.   Szczegółowe i informacje i zgłoszenia na adres e – mail: aneta-holuj@wp.pl, nr tel. 607 310 037 lub Wojciech Łosiewicz e- mail: wojtek.losiewicz@gmail.com.