9 grudnia 2023

Tragiczny pożar w Werbkowicach

Dziś, przed godziną 14, doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego w Werbkowicach. Z ognia wyniesiono starszego pana. Niestety, drugiej osoby nie udało się uratować.

Reklamy

– W dniu 9.05.2021 r. o godz. 13:38 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Werbkowice – relacjonują druhowie z OSP w Werbkowicach na portalu społecznościowym. – W imieniu swoim, ale też wszystkich, chciałbym podziękować Dariuszowi Mazurkowi, który wykazał się w dniu dzisiejszym dużą odwagą i wyniósł osobę z pożaru, ratując starszego Pana. Podjął też próby ratowania drugiej osoby, ale niestety zadymienie w budynku było bardzo duże, w związku z czym nie mógł dotrzeć. Niestety, drugiej osoby nie udało się uratować.

W akcji ratunkowo – gaśniczej wzięły udział JRG Hrubieszów, OSP Werbkowice i Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach uczestniczyły również Policja i Pogotowie Energetyczne.

Reklamy

– O godzinie 13:37 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania w Werbkowicach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów Straży Pożarnej – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. – Po przeprowadzeniu rozpoznania strażacy uzyskali informacje, że w środku znajduje się lokator. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i jednoczesnym wejściu do środka pomieszczenia, rota strażaków zlokalizowała palące się ciało mężczyzny. Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził brak funkcji życiowych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez lokatora. W działania udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej w tym 14 ratowników. Warto dodać, że przed przybyciem straży pożarnej Pan Dariusz Mazurek pomógł wyjść na zewnątrz budynku właścicielowi mieszkającemu na parterze.

(info i fot. facebook.com / Ochotnicza Straż Pożarna w Werbkowicach, KP PSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Powiat hrubieszowski: Pożar instalacji elektrycznej od pioruna. W związku z burzami i wiatrem, strażacy interweniowali 6 razy

Powiat hrubieszowski: Pożar instalacji elektrycznej od pioruna. W związku z burzami i wiatrem, strażacy interweniowali 6 razy