30 września 2023

Trzeszczany: 25 tysięcy na sprzęt dla biblioteki

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach otrzyma dotację w wysokości 25 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla biblioteki.

Reklamy

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach, w którego strukturze działa miejscowa biblioteka, otrzyma pieniądze z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.

O dofinansowanie starało się prawie 300 instytucji. Wsparcie dostanie 111. Placówce w Trzeszczanach Instytut Książki przyznał jedną z najwyższych dotacji – 25 tysięcy złotych. Do przyznanych 25 tysięcy złotych GOK musi dołożyć 5 procent wkładu własnego.

Reklamy

– Środki te chcemy przeznaczyć na zakup kserokopiarki i 3 komputerów stacjonarnych w profesjonalnym oprogramowaniem, w tym pakietem biurowym i programem graficznym – wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach Stanisław Wojczuk. Podkreśla, że sprzęt, którym placówka obecnie dysponuje, ma ponad 10 lat, jest wolny i mało wydajny, a niektórych nowoczesnych programów w ogóle nie można używać. – Dzięki dotacji będziemy mogli poprawić zarówno jakość, jak i efektywność pracy – ci eszy się dyrektor GOK.

Tak jak do tej pory czytelnicy miejscowej biblioteki nadal będą mogli korzystać z systemu, który umożliwia m.in. sprawdzenie dostępności książek i ich rezerwację.

Reklamy

Dyrektor Wojczuk deklaruje, że GOK chce wykorzystać dotację jak najszybciej, ale na razie musi poczekać na podpisanie umowy potwierdzającej przyznanie dofinansowania i na pieniądze.

­

(źródło: UG Trzeszczany, ias24.eu, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Inwestycje w ochronę środowiska

Gmina Trzeszczany: Inwestycje w ochronę środowiska