Trzeszczany: Bajkowy tydzień w Centrum Edukacji Przedszkolnej

Przedszkolaki z Trzeszczan tym razem przenieśli się w magiczny świat bajek. Dzieci miały okazję wysłuchać nowych opowieści, a także zapoznać znanych i cenionych gości z gminy Trzeszczany ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Reklamy


Bajkowy tydzień w Centrum Edukacji Przedszkolnej w Gminie Trzeszczany rozpoczął się w poniedziałek, 14.12.2015 r. od przeczytania bajki pt. „Złotowłosa” przez dyrektor Publicznego Gimnazjum w Trzeszczanach Panią Dorotę Błaszczuk. We wtorek odwiedził nas kierownik Posterunku Policji w Trzeszczanach Pan Andrzej Kozielewicz i przeczytał bajkę pt. „Mały wilczek i trzy życzenia”.

W środę ksiądz proboszcz Grzegorz Hałas wprowadził dzieci w świat liter i zaprezentował bajkę pt. „A jak anakonda”. W czwartek odwiedził nas Wójt Gminy Trzeszczany Pan Stanisław Czarnota, który wprowadził dzieci w świat pełen wartości i przeczytał „Bajkę o dzielnym Bartku i tchórzliwym rycerzu”. W piątek dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach Pani Małgorzata Korzeniowska przeniosła nas w dworski świat czytając „Bajkę o leniwej królewnie”.

Reklamy

Dziękując przybyłym gościom, dzieci proponowały wesołą zabawę: były tańce i śpiewy przy zimowych piosenkach. Przedszkolaki wręczyły każdemu z przybyłych gości kratkę z życzeniami świątecznymi oraz własnoręcznie wykonaną choinkę. W ten sposób staraliśmy się rozbudzić zainteresowania czytelnicze wśród dzieci a także zachęcić do uważnego słuchania czytanych bajek. Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy.Zarząd Centrum Edukacji Przedszkolnej