18 czerwca 2024

Trzeszczany: Termomodernizacja zakończona [ZDJĘCIA]

Zakończono termomodernizację budynku Urzędu gminy w Trzeszczanach, w którym swoje siedziby mają również ośrodek kultury, policja i poczta oraz nowego zagospodarowania terenu wokół obiektu.

Reklamy

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w ubiegłym roku w wakacje, a jej oficjalne zakończenie odbyło się w środę 1 lutego.

Dzięki remontowi, budynek stał się bardziej estetyczny, reprezentacyjny i tańszy w utrzymaniu. Obiekt wybudowany ponad 40 lat temu, nigdy tak gruntownie nie był remontowany. Zastosowane obecnie rozwiązania spowodowały, że nie tylko lepiej się prezentuje i jest oszczędny, ale również bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Reklamy

­

Firma, która przeprowadziła prace między innymi ociepliła ściany zewnętrzne, wykonała nową elewację i podjazd dla osób niepełnosprawnych, wymieniła drzwi wejściowe i część dachu, na którym wcześniej był położony eternit.

Reklamy

– Nowe są również oprawy oświetleniowe LED, a także kaloryfery i piec na pellet, który zastąpił urządzenie olejowe. Budynek jest też wyposażony w instalację fotowoltaiczną, a na placu przed urzędem stare betonowe płyty zastąpiliśmy nową nawierzchnią z kostki oraz wymieniliśmy ogrodzenie od frontu – wylicza wójt Stanisław Czarnota, który podczas środowej uroczystości podsumował inwestycję.

Na nowym placu stanęło również „serce pomocy”, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Po zebraniu odpowiedniej ilości zostaną one przekazane do recyklingu, a dochód przekazany na pomoc potrzebującym.

Obiekt poświęcił proboszcz miejscowej parafii ksiądz Marek Barszczowski, a wśród gości byli poseł Tomasz Zieliński, Monika Zawiślak z zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, radni gminy, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3 550 000 złotych, z czego 2 970 000 to środki, które gmina pozyskała z programu „Polski Ład”.źródło i fot. UG Trzeszczany


Zobacz też:

Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Tadeusza Wesołowskiego [ZDJĘCIA]

Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Tadeusza Wesołowskiego [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →