12 kwietnia 2024

Trzeszczany: Wspólne powitanie wakacji po latach [ZDJĘCIA]

Wakacje 2022 w gminie Trzeszczany oficjalnie rozpoczęte. W niedzielę 3 lipca na placu przy miejscowej świetlicy wiejskiej odbył się festyn rodzinny „Lato wita nas”, który był pierwszą taką imprezą po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Chociaż na początku frekwencja nie była zbyt wysoka liczba gości rosła z każdą godziną. Ostatecznie festyn cieszył się dużym powodzeniem, co może oznaczać, że mieszkańcy i goście spoza naszej gminy stęsknili się za wspólnym witaniem wakacji – relacjonują organizatorzy.

Zgodnie z tradycją niedzielna impreza było okazją do promocji lokalnych zespołów śpiewaczych i koncertów zaproszonych gości oraz gier i zabaw dla najmłodszych.

Na plenerowej scenie zaprezentowały się grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach, w tym „Echo”, „Niepokorni”, „Ostrowiacy” z kapelą z Ostrówka, „Zorzanie” z Zadębiec oraz „Stokrotki” z Nieledwi. Swoje zdolności zaprezentowały również grupy taneczne „Disco Kids” i „Twister”, działające przy domu kultury w Nieledwi.

Publiczność, zgromadzona w Trzeszczanach oklaskiwała także zespół „remedium” z Białopola koło Chełma oraz „Kwintet Sekcja Band” z Drohiczan w gminie Uchanie.

Atrakcji nie brakowało również poza sceną, gdzie najmłodsi hasali na dmuchanych zjeżdżalniach i bungee run, a także korzystali z bramki celnościowej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także… dojenie krowy. Z tym niełatwym zadaniem próbowali się mierzyć szczególnie młodzi uczestnicy festynu, którzy jak pokazała praktyka czasem potrzebowali wsparcia „dorosłych instruktorów”.

Wszystkim gościom panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzeszczanach oferowały pyszne ciasta i potrawy z grilla, a dodatkową niespodzianką dla najmłodszych były… lody, którymi częstował wójt Stanisław Czarnota.

Starsi uczestnicy imprezy mogli również skorzystać z porad kosmetycznych oraz informacji o zapobieganiu zakażeniom bakteriami, wirusami i innymi patogenami, których udzieli pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.

Niedzielny festyn, który zakończyła „zabawa pod chmurką”, by pierwszą z kilku imprez plenerowych, planowanych na tegoroczne wakacje. Kolejna odbędzie się 17 lipca na stadionie w Nieledwi.

­

­

(info i fot. UG Trzeszczany)


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Ponad 12,5 miliona na drogi i termomodernizację

Gmina Trzeszczany: Ponad 12,5 miliona na drogi i termomodernizację