4 grudnia 2023

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich [ZDJĘCIA]

Pierwszy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Mircze za nami!

Reklamy

To było niezapomniane listopadowe popołudnie z członkami i sympatykami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Mircze.

Panie z dziesięciu kół gospodyń wiejskich, a także drużyna sołtysek i radnych – wzięły udział w wielu przygotowanych przez organizatorów konkurencjach, które zmusiły zarówno do wysiłku fizycznego, intelektualnego, ale również pobudziły największe złoża kreatywności zaangażowanych na co dzień w życie społeczne mieszkanek gminy.

Reklamy

Panie wzięły udział w konkurencjach takich jak:

• ubijanie piany z białek na czas,

• obieranie ziemniaków,

• kalambury,

• skakanka,

• slalom z piłeczką do ping-ponga,

• „słowa ze słowa”,

• stwórz opowiadanie,

• „jaki to smak?”,

• „wojna gazetowa”,

• „w co się ubierzesz”.

Czytaj: Święto Niepodległości w Mirczu [ZDJĘCIA]

Wszystkie konkurencje wzbudziły niemałe zaciekawienie, ale również dały zarówno uczestniczkom, jak i kibicom mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Rywalizacja była jednak na poważnie, gdyż na laureatów i uczestników czekały nagrody finansowe przygotowane przez Gminę Mircze.

Komisja konkursowa w składzie – Alicja Misztal, Marianna Sobczuk i Krystyna Nieckarz-Muzyczka, bacznie przyglądały się wszystkim konkurencjom i dbały o merytoryczną ocenę walczących o zwycięstwo drużyn.

W wielu konkurencjach wsparcia udzieliła wójt gminy – Marta Małyszek, która wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi była pomysłodawczynią turnieju.

Zwycięzcą pierwszej edycji Turnieju Kół Gospodyń z terenu gminy Mircze zostały Panie z KGW Stara Wieś, zdobywając 17 punktów. Na drugim miejscy ex aequo uplasowały się Panie z KGW Kryłów oraz KGW Wiszniów, gromadząc po 14 punktów, a na najniższym stopniu podium znalazły się Panie z KGW Modryń – 9 punktów.

Poza laureatami, w Turnieju wzięły udział również: KGW Szychowice, KGW Marysin, KGW Wereszyn, KGW Modryniec Wschodni, KGW Tuczapy, KGW Miętkie oraz drużyna sołtysek i radnych z terenu gminy.

Nagrody ufundowane przez Gminę Mircze wręczyli – wójt Marta Małyszek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu Przemysław Jeczeń.

Na zakończenie uczestnicy Turnieju bawili się przy muzyce i zabawach przygotowanych przez DJ-a.

Dziękujemy serdecznie KGW ze Starej Wsi za gościnność i aktywne włączenie się w przygotowania całego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim kołom gospodyń wiejskich z terenu gminy Mircze, które przygotowały przepyszne przekąski, a także pracownikom Urzędy Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu za pomoc w przygotowaniach i organizacji turnieju – podsumowuje spotkanie UG Mircze.

Zobacz też:

Hrubieszów: Warsztaty bibliotekarzy [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. UG Mircze