TV i Radio Lublin z wizytą w Czumowie

O projekcie „Time Travellers” Podróżnicy w czasie – Nadbużańskie Spotkania młodzieżowe słychać już w całym regionie. Dnia 1.07.2015 odwiedziła nas Telewizja Lublin i Radio Lublin.

Reklamy


Redaktorzy przeprowadzili wywiad z Sołtysem Ireneuszem Jezierskim, przewodnikiem Wojtkiem Łosiewiczem, Radną RG Anetą Hołuj, a także z młodzieżą uczestniczącą w projekcie Rafałem Kaczorem i Karoliną Tokarczuk. Uczestnicy opowiadali o warsztatach i realizowanych działaniach. Reportaż został nagrany podczas porządkowania cmentarza prawosławnego w Czumowie.

Relacja już dzisiaj w głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej o 18.30 oraz na antenie Radia Lublin. Zapraszamy do obejrzenia.

– Jesteśmy na półmetku obozu warsztatowego dla młodzieży. Porządkowaliśmy miejsca dziedzictwa kulturowego w miejscowości Ślipcze, codziennie mamy wykłady z języka ukraińskiego, byliśmy w wiosce gotów,  odwiedził nas niesamowity leśnik, myśliwy i przewodnik w jednym Jarek Kuchta „Drzewiasty” z Roztocza – mówi Laura, 15 letnia uczestniczka  projektu i dodaje – Przed nami jeszcze wiele aktywnych działań.

Dzisiaj (2 lipca 2015) zaprosiliśmy do świetlicy w Czumowie seniorów na spotkanie pt. Pamiątki Przeszłości – opowieści o dawnych czasach, którego celem jest zebranie wspomnień o tradycjach, obrzędach i wielokulturowości naszego regionu. Z  zebranych relacji  zostanie wydany pamiątkowy folder.

 

 

Projekt realizowany jest w ramach programu „Lubelskie Lokalnie-Mikrodotacje FIO” finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorami są Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czumów „Kresy” oraz Klub Turystyki im. Wiktora Zina.

Zdjęcia: Ewelina Macheta