Tydzień Bibliotek w Horodle

W dniach od 8 – 15 maja w całej Polsce trwa XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. W ramach tego Tygodnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle odbywały się serie spotkań dla dzieci.

Reklamy


W dniu 10.05.2016r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Skowron – hrubieszowską poetką. Nasz gość, to autorka tomików poezji dziecięcej m.in.: „Marzenia niemieszczące się w tornistrze”, „Dokąd wiodą ścieżki fantazji”, „W krainie gdzie czas miło płynie”, „Bajkowy kuferek” oraz „Drzwi do Przygody”.

Pani Małgorzata Skowron jest laureatką wielu nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, jurorką licznych konkursów recytatorskich.

Reklamy

W spotkaniu udział wzięli uczniowie ZS w Horodle wraz z wychowawczyniami: Irminą Klamer i Haliną Jeżyna. Poetka zaprezentowała swoje wiersze, zachęcając uczestników do interaktywnej zabawy poprzez ekspresję słowno – muzyczną. Opowiedziała o swojej pracy, jak również chętnie udzieliła odpowiedzi na zadawane pytania.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

W dniach 11 i 12 maja bibliotekę odwiedzili uczniowie klas II Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami: Barbarą Klamer i Ewą Kurzydłowską. Głośne czytanie znanych i lubianych wierszy Jana Brzechwy sprawiło dzieciom wiele radości. Młodzi odbiorcy świetnie radzili sobie w grach rymowano – słownych, wykazali się pomysłowościa w wykonaniu zakładek do książek.

Podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny na plakat promujący czytelnictwo i bibliotekę, którego zwycięzcami zostali: Julia Lickindorf w kategorii do lat 6 oraz Błażej Wlach w kategorii wiekowej klas:I – III. Pozostali uczestnicy: Klaudia Szymańska, Roksana Sitarczuk, Agnieszka Borsukiewicz, Weronika Szumiata, Julia Szpyrka oraz Jan Lickindorf otrzymali wyróżnienia – nagrody książkowe. Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie GBP w Horodle.

 

 

fot. Biblioteka Horodło