Uchanie: Poznaj Polskę – wycieczki do Lublina i Warszawy [ZDJĘCIA]

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”, odbyli wycieczki do Lublina i Warszawy.

Reklamy

W dniach 20 – 22 czerwca uczniowie klas 7b , 8a i 8b udali się na wycieczkę do Warszawy i Lublina.

W Warszawie uczniowie spacerowali szlakiem najważniejszych zabytków. Zobaczyli Pomnik Małego Powstańca, pomnik Syrenki, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek królewski z zewnątrz, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejnego dnia spacerowali po Łazienkach Królewskich, odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i obejrzeli film w Planetarium Niebo Kopernika pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dzień zakończyli wjazdem na 30 piętro tarasu widokowego Pałacu Kultury.

Reklamy

Ostatniego dnia uczniowie przeszli przez historyczny zespół urbanistyczno-architektoniczny, w tym dziedziniec zamkowy, wejście na Donżon oraz zwiedzali Archikatedrę Lubelską i Lubelską Trasę Podziemną.

Po przepysznym obiedzie w „Pyzatej chacie” uczniowie udali się do Ogrodu Botanicznego UMCS. Kierownikiem wycieczki była pani Justyna Hajduk, a opiekunami p. Dorota Zduńczuk, p. Dorota Siekierda i p. Zbigniew Budzyński. Całkowity koszt wyjazdu to 25.400 zł, koszt dofinansowania przez MEiN to 80%.

­

***

­

Dnia 21 czerwca 2022 roku uczniowie klas I-III w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę” odbyli wycieczkę do Lublina, dofinansowaną w kwocie 4940 zł, pełny koszt wycieczki wynosił 6500 zł.

W Teatrze Andersena dzieci obejrzały spektakl „Z głową w chmurach, czyli o żyrafie, która szukała deszczu”.

Następnie odwiedziły Muzeum Wsi Lubelskiej, jedno z największych w Polsce. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Śladami ginących zawodów”. Zajęcia dobyły się w obiektach: wiatraku, kuźni, chałupie garncarza.

Po obiedzie zwiedzali Stare Miasto, znajdujące się tam liczne zabytki, w tym pozostałości murów miejskich, renesansowe kamienice, dawny Ratusz, Trybunał Koronny, kościół i klasztor oo. Dominikanów, Archikatedrę Lubelską z Zakrystią akustyczną i skarbcem. Wysłuchali legend lubelskich.

Wyjazd zorganizowała pani Teresa Szokało, kierownikiem wycieczki była pani Jolanta Otachel, a opiekunami pani Marzena Czerwonka, pani Dorota Mielniczuk-Bogut, pani Ewelina Sobowicz, pani Agnieszka Mech.

­

­

(info i fot. SP w Uchaniach)


Zobacz też:

Przed nami III Fiesta Uchańska

Przed nami III Fiesta Uchańska