18 czerwca 2024

Uchanie: Zuchy i harcerze rozwieźli paczki dla Dzieci Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]

Zuchy i harcerze z Uchań wzięli udział w rozwożeniu paczek dla Dzieci Zamojszczyzny z terenu gminy Uchanie.

Reklamy

W dniach 10 i 11 stycznia 2023 roku zuchy z 3 Gromady Zuchowej oraz harcerze z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Marii Konopnickiej w Uchaniach wzięli udział w rozwożeniu paczek ufundowanych przez Stowarzyszenie Odra – Niemen Oddział Mazowiecki dla Dzieci Zamojszczyzny z terenu gminy Uchanie.

Podczas dwóch dni odwiedziliśmy osoby w miejscowościach: Uchanie, Odletajka, Feliksów, Rozkoszówka, Wola Uchańska, Drohiczany, Chyżowice oraz Grabowiec – informują zuchy i harcerze z Uchań. – Była to wspaniała lekcja historii – mogliśmy wysłuchać wspomnień osób, które przeżyły ten ciężki czas roku 1943. Przez wszystkich byliśmy bardzo ciepło i miło przyjęci, co widać na załączonych zdjęciach.

Reklamy

­

Należy nadmienić, że część paczek została przekazana wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Odra – Niemen: Reginą Awtoniuk, Magdaleną Jurzyk, Pawłem Orzechowskim, którzy odwiedzili nas w dniu 8 stycznia, podczas obchodów 80 rocznicy Wysiedlenia Uchań. Bardzo nam miło, że mogliśmy Was gościć – dodają.

Reklamy


źródło i fot. Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach / Facebook


Zobacz też:

Mikołaj i Wilk. Malowany dom – recital Iwony Laszuk [WIDEO]

Mikołaj i Wilk. Malowany dom – recital Iwony Laszuk [WIDEO]


Zerknij na Instagram →