9 grudnia 2023

Uczeń ze Strzyżowa w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Pożarniczej

27 kwietnia 2017 r. w Lublinie odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 60 uczestników z 20 powiatów województwa lubelskiego, a wśród nich reprezentant naszego powiatu – Patryk Żaroffe – uczeń Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Strzyżowie.

Reklamy

 

Współorganizatorami tegorocznej edycji byli:

• Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie reprezentowany przez Wiceprezesa Tadeusza Sławeckiego oraz Dyrektora Biura Tadeusza Szyszko

Reklamy

• Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie reprezentowana przez zastępcę komendanta wojewódzkiego st. bryg. Piotra Zmarza

Komisji sędziowskiej przewodniczył st. bryg. Marek Dziedzic.

W części pierwszej młodzież odpowiadała na 30 pytań testowych o zróżnicowanym poziomie trudności. W grupie młodszej Komisja po sprawdzeniu prac przeprowadziła dogrywkę, w której zmagał się Patryk. Po sprawdzeniu testu 1 pkt przegrał i uplasował się na 6 miejscu. Miejsca od 1 do 5 nagradzane były przez sponsorów.

Wszyscy uczestnicy turnieju oraz opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania.

Fundatorami nagród oraz upominków dla uczestników byli:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa lubelskiego.

Dziękujemy Patrykowi i nauczycielowi p. Barbarze Wojtiuk za włożoną pracę!