22 września 2023

Uczniowie z Nieledwi nagrodzeni – ZDJĘCIA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieledwi zostali nagrodzeni w wojewódzkim konkursie plastycznym na „Kartkę Wielkanocną z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim”.

Reklamy

W marcu tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieledwi wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym na „Kartkę Wielkanocną z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim” w 120 rocznicę jego urodzin i 40 rocznicę śmierci.

Wykonując kartkę, uczestnicy musieli zapoznać się z życiem, nauczaniem i działalnością Prymasa Tysiąclecia, by praca była zgodna z ideą konkursu: powinna być związana z życiem, nauczaniem czy działalnością Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz być nośnikiem wartości katolickich związanych ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.

Reklamy

Na konkurs wpłynęło 70 prac uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego i diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Ze szkoły w Nieledwii, pomimo trwającej pandemii i nauczania zdalnego, wysłanych zostało aż 27 prac.

W kategorii kl. I – III: Gabriela Walaś zdobyła I miejsce, Piotr Martyniuk – wyróżnienie; w kategorii kl. IV – VI: Sebastian Sadowski – II miejsce, Kacper Łukasiewicz – III miejsce, a Aleksandra Gardias – wyróżnienie; w kategorii kl. VII – VIII: Jakub Rubaj – III miejsce,

Reklamy

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Marszałka Sejmu RP.

Organizatorzy konkursu złożyli podziękowanie wszystkim uczestnikom, nauczycielom, opiekunom oraz rodzicom, a laureatom gratulują nagród i wyróżnień.


(info i fot. SP w Nieledwi)


Zobacz też:

Mikołaj Raczyński przez sport ruszył z Nieledwi na podbój futbolowego świata! – ZDJĘCIA

Mikołaj Raczyński przez sport ruszył z Nieledwi na podbój futbolowego świata! – ZDJĘCIA