Uczniowie ze Stefankowic na Lubelskim Festiwalu Nauki

We wtorek, 20 września 2016 roku, uczniowie z IV-VI wybrali się na Festiwal Nauki do Lublina pod opieką pani Irminy Berlickiej i pani Joanny Antoniak.

Reklamy


Zebraliśmy się o godz. 7.00 na szkolnym parkingu. Podróż do stolicy województwa  przebyła nam bez żadnych problemów.

Około godziny 9.20 zjawiliśmy się pod Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Tam miały odbyć się warsztaty. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa pod opieką p. Joanny Antoniak uczestniczyła w zajęciach: Tajemnice ciekłego azotu oraz Matma da się lubić, czyli gry i zabawy matematyczne dla każdego. Druga grupa natomiast wzięła udział w warsztatach: Wirtualna przestrzeń – technologie 3D oraz English Word Games, obejrzała wystawę zatytułowaną Konfrontacje rzeźbiarskich materii oraz pokaz – Techniki animacji filmowej. Zajęcia te wywarły na nas olbrzymie wrażenie, szczególnie technologie 3D.

Po zajęciach udaliśmy się na obiad, a następnie pojechaliśmy na basen do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Łabędzia”. Tam mogliśmy aktywnie odpocząć pod okiem naszych opiekunów i wykwalifikowanych ratowników.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był tak uwielbiany przez McDonald. Przekąsiliśmy tam coś smacznego i wróciliśmy do busa, którym szczęśliwie i bez żadnych przeszkód, powróciliśmy ok. godz. 19.00 do Stefankowic.

Ten wyjazd był ciekawą formą odskoczni od zwykłego, szkolnego życia oraz innym, urozmaiconym sposobem na naukę wielu przydatnych rzeczy.