Umowy dzierżawy obwodów łowieckich podpisane (ZDJĘCIA)

W dniach 29 i 30 marca podpisano z przedstawicielami kół łowieckich nowe umowy dzierżawy obwodów łowieckich polnych z terenu Powiatu Hrubieszowskiego na następne 10 lat.

Reklamy

Nowy podział województwa lubelskiego na obwody łowieckie wpłynął na zmianę ich powierzchni oraz kategorii. Z tego tytułu w dniach 29 i 30 marca 2022 roku Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk podpisała z przedstawicielami Kół Łowieckich nowe umowy dzierżawy obwodów łowieckich polnych z terenu Powiatu Hrubieszowskiego na następne 10 lat.

Podpisane umowy obejmują 17 obwodów łowieckich, które dzierżawi 12 kół łowieckich: Koło Łowieckie nr 56 „Basior” w Jarosławcu (1 obwód), Koło Łowieckie nr 121 „Świt” w Zamościu (2 obwody), Koło Łowieckie nr 13 „Dzik” w Lublinie (1 obwód), Koło Łowieckie nr 40 ”Szarak” w Strzyżowie (1 obwód), Koło Łowieckie nr 110 „Orlik” w Hrubieszowie (2 obwody), Koło Łowieckie nr 90 „Darz Bór” w Lublinie (1 obwód), Koło Łowieckie nr 45 „Ponowa” w Hrubieszowie (2 obwody), Koło łowieckie nr 42 „Cichy Bór” w Modryńcu (1 obwód), Koło Łowieckie nr 43 „Bażant” w Hrubieszowie (1 obwód), Koło Łowieckie nr 57 „Padwa” w Zamościu (1 obwód), Koło Łowieckie nr 41 „Łoś” w Dołhobyczowie (2 obwody), Koło Łowieckie nr 14 „Rogacz” w Hrubieszowie (2 obwody).

W ramach umowy, dzierżawca zobowiązany jest m.in. do prowadzenia racjonalnej gospodarki łowieckiej, współdziałania z nadleśnictwem w ustalaniu stanu zwierząt łownych, terminowego i bieżącego szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych.

Gratulujemy myśliwym i życzymy „Darz Bór” na kolejne 10 lat! – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

­

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

5 tys. zł, 6 tys. zł lub 7 tys. zł – wsparcie na działalność statutową kół gospodyń wiejskich

5 tys. zł, 6 tys. zł lub 7 tys. zł – wsparcie na działalność statutową kół gospodyń wiejskich