28 września 2023

VI Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli

W niedzielę 8 sierpnia 2016 r. na boisku przy Świetlicy Wiejskiej w Bereźnicy odbyło się VI Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli.

Reklamy


Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Wójt Gminy Horodło, Gminny Ośrodek Kultury w Horodle i Świetlica Wiejska w Bereźnicy.

Jak zwykle miejsce na organizację imprezy zostało wybrane nieprzypadkowo, bo to właśnie w Bereźnicy znajduje się prawdziwe fasolowe „zagłębie”.

Reklamy

W programie imprezy była parada motocyklowa drogami Gminy Horodło, występy solistów i zespołów z GOK Horodło, koncert zespołu śpiewaczego „Na granicy”, koncert kapel: „Moch Band”, „Horodlacy” i „Stah”.

W przerwach pomiędzy występami organizowane były gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy uczestnicy Święta Kwitnącej Fasoli mogli gratis skosztować między innymi głównej potrawy przygotowanej na bazie fasoli przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bereźnicy „Fasolki po Bereźnicku”.

Reklamy


Sponsorami niedzielnej imprezy byli:

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Wójt Gminy Horodło, Pan Andrzej Kupisz Przedstawiciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowo – Usługowego Fasolex z Nowego Korczyna, Pan Adam Rudawski Radny Rady Gminy Horodło, Pan Mirosław Kłos „Tradycyjny wyrób wędlin” w Strzyżowie.

VI Powiatowe Święto Kwitnącej Fasoli zakończyła zabawa taneczna z zespołem YAX z Chełma.

 

Zdjęcia:

http://domhor.com/vi-powiatowe-swieto-kwitnacej-fasoli.html

 

 

fot. GOK Horodło