W Dołhobyczowie odbyła się debata społeczna

26 listopada 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dołhobyczowie odbyła się debata społeczna. Tematem jaki był podniesiony na spotkaniu były zagrożenia, które niesie za sobą zażywanie dopalaczy i innych środków odurzających oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklamy

 

Debatę społeczną zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie. Podstawowym celem debaty była wymiana informacji pomiędzy policją, a społecznością  lokalną, a także diagnoza aktualnych oczekiwań społecznych mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa.

Tematem spotkania były zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy i innych środków odurzających oraz rozpowszechnianie informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest narzędziem stworzonym dla społeczeństwa i pozwalającym przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy.

W czasie spotkania kierownik Posterunku Policji w Dołhobyczowie asp. sztab. Łukasz Palichleb zaprezentował narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz najczęściej zgłaszane za jej pośrednictwem problemy. W kolejnej części spotkania asp. sztab. Jarosław Karkuszewski – policjant zajmujący się tematyką profilaktyki społecznej  przedstawił zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy.

Na koniec uczestnicy debaty mieli czas na pytania i cenną dyskusję.

 

źródło i fot.: KPP Hrubieszów