W krainie żołny – w pogoni za tradycją łowiecką – ZDJĘCIA

W sobotę 28 sierpnia 2021 r. z Kryłowa wystartował rajd rowerowy i konkurs kulinarny pod hasłem „W krainie żołny – w pogoni za tradycją łowiecką”.

Reklamy

Jedną z głównych atrakcji było to, że rajd został zorganizowany na wzór polowania. Na jego trasie do „ustrzelenia” aparatami fotograficznymi rozmieszczone zostały makiety zwierząt leśnych.

Odbył się również konkurs kulinarny, którego tematem przewodnim była dziczyzna i potrawy regionalne. Przystąpiły do niego koła gospodyń wiejskich oraz koła łowieckie. Z terenu gminy Mircze, w konkursie wzięły udział koła gospodyń wiejskich z Kryłowa, Modrynia Kolonii, Szychowic, Smoligowa, Wiszniowa, Wereszyna oraz Tuczap.

Reklamy

Szkolenie „Z sarniną w roli głównej” dla uczestników imprezy przeprowadził Marcin Sikora – szef kuchni Hotelu Artis w Zamościu.

Na scenie wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu – Arabeska i Kapela Mirecka, a także Chór Knieja oraz zespół Leśne Trio.

Organizatorami rajdu były: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Zamość, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Gmina Mircze, Gmina Hrubieszów, Nadleśnictwo Mircze, Nadleśnictwo Strzelce, Lasy Państwowe.

­

(info i fot. UG Mircze)


Zobacz też:

Alarmy bombowe w szkołach powiatu hrubieszowskiego – ZDJĘCIA

Alarmy bombowe w szkołach powiatu hrubieszowskiego – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie