Wakacje w świetlicy w Koble

Jak co roku w okresie wakacyjnym świetlica wiejska w Koble organizuje kilkudniowe zajęcia dla dzieci. Tegoroczne zajęcia odbywały się w dniach 18.08-22.08.2014 r.

Reklamy

Uczestnicy chętnie brali udział w grach i zabawach oraz w konkurencjach sportowych i wiedzy.
Pierwszego dnia odbył się konkurs wiedzy o bajkach, każdy z uczestników świetnie poradził sobie w tej konkurencji, później przyszedł czas na trochę zabawy i zorganizowaliśmy kilka zabaw z piłką.
Następnego dnia dzieci podzielone na dwie drużyny wybrały się na zabawę w podchody wraz z opiekunami. Na szczęście w ten dzień pogoda nam bardzo dopisała i mogliśmy pól dnia spędzić na świeżym powietrzu, chodząc po naszej wiosce i szukać swoich kolegów.

Kolejny dzień to były konkurencje sportowe, m.in. gra w piłkę nożną, bieg w workach, bieg slalomem oraz chodzenie slalomem z zawiązanymi oczami, tego dnia poszliśmy także na nowo postawiony plac zabaw obok szkoły w Koble.

Przed ostatni dzień był bardzo pochmurny, dlatego przy wesołej muzyce zorganizowaliśmy w świetlicy malowanie na dużych arkuszach farbami, nie używaliśmy do tego pędzli tylko palce. Było przy tym dużo zabawy.

W ostatni dzień poszliśmy się bawić przed świetlicą w chowanego i ganianego, dzieci przy tym bardzo się wyszalały, a na koniec znów poszliśmy na nasz nowy plac zabaw.
Codziennie przez tydzień każdy uczestnik na jednym dużym brystolu pisał po zdaniu, gdzie na koniec powstała wspólnie napisana bajka.

Na zakończenie wakacji w świetlicy uczestnicy dostali słodkie lizaczki.
Był to bardzo miło i wesoło spędzony tydzień.

Pracownik świetlicy Monika Piotrowska