21 września 2023

Warsztaty polowe (ZDJĘCIA)

Młodzieżowa Grupa Zwolenników Uprawy Buraków Cukrowych – Wschód spotkała się na kolejnych warsztatach polowych.

Reklamy

Gościem i obserwatorem spotkania była pani Starosta Powiatu Hrubieszowskiego – Aneta Karpiuk, która wspiera i zachęca nas do działania. Warsztaty odbyły się na terenie gospodarstwa rolnego Pana Stefana Panasiewicza z Brodzicy, które prowadzi wraz z Synami. Młodzież zapoznała się z procesem składowania, załadunku oraz transportu surowca do cukrowni. Pan Stefan prowadzi produkcję buraków cukrowych na areale 50 ha. Pryzma buraków cukrowych zapowiada dobry plon i jakość surowca. Plantator zapoznał uczestników ze strukturą gospodarstwa oraz procesem zasiewów – udzielając wyczerpujących informacji.

Panowie Wiesław i Jan z obsługi maszyny Ropa do załadunku fachowo zapoznali zgromadzonych z budową i działaniem sprzętu.

Reklamy

Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk doceniła wspaniałą inicjatywę utworzenia Młodzieżowej Grupy oraz wyraziła swoje wsparcie w zakresie jej funkcjonowania, co przyczyni się do rozwoju rolnictwa na Ziemi Hrubieszowskiej, a także pozwoli młodym ludziom związać swoją przyszłość zawodową z produkcją rolną w powiecie hrubieszowskim.

Dziękujemy Wszystkim za promowanie Naszych działań i poświęcony wolny czas.

Reklamy

­

Autor: MGZUBC-WSCHÓD

Zdjęcia: Autor (nadesłane)


Zobacz też:

Hrubieszowskie akcenty na warszawskiej manifestacji (ZDJĘCIA, WIDEO)

Hrubieszowskie akcenty na warszawskiej manifestacji (ZDJĘCIA, WIDEO)