Wędrując z Historią

W dniu 1 sierpnia 2020 roku Fundacja Czasoprzestrzeń zainaugurowała realizację projektu „Wędrując z Historią”.

Reklamy

Założeniem projektu jest realizacja szeroko rozumianej edukacji patriotycznej w niekonwencjonalnej formie. Fundacja zakłada w projekcie kształtowanie i promowanie postaw świadomego, odpowiedzialnego i aktywnego bycia Polakiem w życiu codziennym.

Pierwsza edycja – 012020 poświęcona była pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego i realizowana była na terenie miejscowości Moroczyn i Husynne.

Współorganizatorem pierwszej edycji była „15 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ZHP Husynne” Hufiec Hrubieszów.

Wsparcie zapewnili także: Sołectwo Moroczyn, Sołectwo Husynne, Ochotnicza Straż Pożarna z Kobła, grupa młodzieżowa GRW Grom Hrubieszów.

Zaufali nam udzielając Patronatu: Starosta Hrubieszowski Pani Aneta Karpiuk, Wójt Gminy Hrubieszów Pan Tomasz Zając, Komendant ZHP Hufiec Hrubieszów pwd Anna Kozar.

Dziękujemy za tak liczny i aktywny udział. Duża ilość uczestników utwierdziła nas w przekonaniu co do słuszności poszukiwania innej formy, możliwości uczenia Historii.

Kolejna edycja 022020 planowana jest na listopad. Zapraszamy więc chętnych historyków regionalistów do współpracy i wspólnego działania prosząc zainteresowane osoby o kontakt czasoprzestrzen@wolit.pl

Więcej o naszych pozostałych działaniach: www.czasoprzestrzen.wolit.pl, https://www.facebook.com/fundacjaczasoprzestrzen/


info i fot. Fundacja Czasoprzestrzeń