Werbkowice: 18-latek odpowie za włamanie, kradzieże i znieważenie policjanta

Policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach ustalili i zatrzymali 18-latka, który włamał się do sklepu i skradł papierosy. Jak się okazało mężczyzna ma na swoim koncie także kradzież laptopa i tableta. Policjanci odzyskali utracone w wyniku kradzieży mienie. Podejrzany odpowie także za znieważenia funkcjonariusza policji.

Reklamy

Policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach ustalili i zatrzymali 18-latka, który w nocy z poniedziałku na wtorek dokonał kradzieży z włamaniem do miejscowego sklepu spożywczego. Mężczyzna wybił szybę cegłą, a potem wszedł do wnętrza skąd skradł papierosy. Łączna wartość strat została wyceniona na kwotę 900 zł.

Jak się okazało ten sam sprawca kilka dni wcześniej dokonał kradzieży tableta i laptopa o łącznej wartości 2700 zł. Całość utraconego mienia została odzyskana przez policjantów. 18-latek odpowie także za znieważenie funkcjonariusza policji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)