Werbkowice: Bezpieczny senior to świadomy senior – ZDJĘCIA

Policjanci Posterunku Policji w Werbkowicach spotkali się z członkami miejscowego Klubu Seniora + „Nasza Jesień” w Gminny Ośrodku Kultury. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych.

Reklamy

Bezpieczny senior to świadomy senior” – z tą myślą policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach odwiedzili miejscowy Klub Senior + „Nasza Jesień”.

Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów: od tak zwanych wyłudzeń „na wnuczka”, „policjanta”, kontaktów z nieznajomymi, udostępniania swoich danych przez telefon, podpisywania niekorzystnych umów, bezpiecznego korzystania z kart płatniczych i kont internetowych.

Poruszono również problematykę innych przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, takich jak kradzieże kieszonkowe, kradzieże torebek „na wyrwę”, czy kradzieże mieszkaniowe. Omówiono także bezpieczeństwo osób starszych na drodze.

Policjanci podawali również przykłady takich zdarzeń, które zaistniały na terenie powiatu i województwa lubelskiego. Policjanci zachęcali również do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Na zakończenie uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz cennymi uwagami, aby nie dać się oszukać i być bezpiecznym w miejscu zamieszkania.

Zajęcia zrealizowane zostały w ramach projektu „Zdrowy Senior to świadomy Senior!” współfinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Werbkowicach.

(info i fot.: KPP Hrubieszów / asp. szt. Jarosław Karkuszewski)


Zobacz też:

Przejście graniczne w Zosinie z nową infrastrukturą – ZDJĘCIA

Przejście graniczne w Zosinie z nową infrastrukturą – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie