Werbkowice: Naczepa z uszkodzonymi oponami, bez świateł stop – ZDJĘCIA

Uszkodzone i zużyte opony oraz niesprawne światła STOP były powodem wycofania z ruchu naczepy tira, którego skontrolowano w Werbkowicach.

Reklamy

3 marca, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali w Werbkowicach ciągnik siodłowy z naczepą należący do lokalnego przewoźnika, przewożący ponad 20 ton ładunku.

W trakcie kontroli stanu technicznego, wykryto nadmierne zużycie bieżnika opon oraz niedopuszczalne użycie opon o różnej konstrukcji na tej samej osi. Jedna z opon miała uszkodzoną osnowę i kord. Ponadto stwierdzono niesprawność świateł STOP.

Ponieważ tego typu usterki należą do grupy niebezpiecznych, bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i zakazali jej dalszej eksploatacji do momentu naprawy.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 450 zł. Wobec przewoźnika i zarządzającego transportem w firmie wszczęto postepowanie administracyjne, które może zakończyć się nałożeniem kary finansowej, a nawet cofnięciem uprawnień transportowych.

(info i fot. WITD Lublin)


Zobacz też:

Kobiety w WOT

Kobiety w WOT

Lykoland