Werbkowice: Płonące Czachy i Piraci Kamraci – wakacje z piratami za nami

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Werbkowicach przeprowadzili akcję wakacje pod hasłem „Wakacje z piratami”.

Reklamy


Zajęcia dla dzieci odbywały się w poniedziałki, środy i piątki (1,3,5,8,10,12 sierpnia 2016 roku).Dzieci zostały podzielone na dwie załogi, którym same nadały nazwy: Płonące Czachy i Piraci Kamraci. Podczas spotkań każdej drużynie przewodniczył kapitan: Kapitan Lis i Kapitan Płomyk.

Oprócz pirackich zmagań i różnych konkurencji sprawnościowych załogi poznawały zwyczaje, tradycje oraz zasady obowiązujące w świecie piratów. Dzieci bawiły się i uczyły zarazem przygotowując m.in.: stroje pirackie (bandamki z pirackim imieniem, przepaski na oko), bandery pirackie, lunety, mapy, papierowe łódki, biżuterię piracką,tatuaże, itp. Pasowanie na pirata poprzedziło zdobycie odpowiedniej wiedzy i przejście treningu żeglarza.

Reklamy

Dzieci dodatkowo uczyły się rozpoznawać smaki owoców z Wysp Pirackich, tworzyć morskie potwory, uczestniczyły w różnych quizach oraz rozwiązywały zagadki. Największą frajdę przyniosły: bitwa wodna oraz w końcowym etapie gra terenowa „Poszukiwanie skarbu” i dzielenie łupów.

 

Zdjęcia:

https://www.facebook.com/GOKwWerbkowicach/photos/?tab=album&album_id=1074350192680274

 

 

fot. GOK Werbkowice