Werbkowice: Podsumowanie akcji szycia maseczek i zbiórki pieniężnej

Uszyto 2900 maseczek oraz zebrano ponad 2100 zł w czasie akcji szycia maseczek i zbiórki pieniężnej, które odbyły się w gminie Werbkowice.

Reklamy

 

Od marca do maja, z inicjatywy pracowników GOK Werbkowice, odbyła się akcja szycia maseczek jednorazowych i wielokrotnego użytku oraz zbiórka pieniężna, przeprowadzona przez Komitet Społeczny Pomoc w walce z epidemią Covid-19.

Z zebranych pieniędzy zostały zakupione materiały na uszycie maseczek, a na konto bankowe Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie Komitet przekazał kwotę pieniężną w wysokości 2.172,70 zł.

Maseczki jednorazowe (około 800 szt.) zostały przekazane w dwóch transzach do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie. Następnie szyte były maseczki bawełniane – wielokrotnego użytku, które trafiły do mieszkańców Gminy Werbkowice (około 1.200 szt.) i do SPZOZ Hrubieszów (900 szt.).

W zbiórkę zaangażowali się lokalni przedsiębiorcy, Bank Spółdzielczy w Werbkowicach, Urząd Gminy Werbkowice, GOPS Werbkowice, GOK Werbkowice, mieszkańcy Gminy Werbkowice.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję na tak szczytny cel, darując przysłowiowy „grosz”, a także tym, którzy w początkowej fazie pomagali nam w szyciu maseczek. Dziękują również ks. kan. Stanisławowi Kupczakowi za pożyczenie maszyny do szycia oraz puszek na zbiórkę.

 

info i fot.: GOK Werbkowice