Werbkowice: Rozmawiali o odpowiedzialności, agresji i cyberprzemocy

W Zespole Szkół w Werbkowicach odbyło się spotkanie z policjantem zajmującym się problematyką profilaktyki społecznej. Funkcjonariusz poruszył tematykę odpowiedzialności za popełnione czyny karalne i przejawy demoralizacji, mówił także o agresji w szkołach oraz cyberprzemocy.

Reklamy

 

Wczoraj policjant zajmujący się problematyką profilaktyki społecznej udał się na spotkanie z dziećmi i ich wychowawcami do Zespołu Szkół w Werbkowicach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Podczas spotkania z uczniami funkcjonariusz poruszył tematykę odpowiedzialności za popełnione czyny karalne i przejawy demoralizacji. Mówił także o zagrożeniach płynących z Internetu, a także o problemie agresji w szkołach.

Reklamy

Ponadto policjant wyjaśnił w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu. Przedstawił korzyści jak i zagrożenia płynące z sieci. Przestrzegał uczniów przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu oraz, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna.

Podczas spotkania omówiono także zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz algorytmy postępowania w przypadku wystąpienia czynu karalnego czy zaobserwowania objawów demoralizacji.

Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawały wiele pytań.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)