Werbkowice: Sadzili żonkile, by rozkwitło dobro

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne. Zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną.

Reklamy

 

Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Werbkowicach posadzili żonkile.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane przez hospicja na terenie całej Europy.

Pomysłodawcą pól żonkilowych jako symbolu nadziei była Sarah Grotrian ze szkockiej fundacji Marie Curie Cancer Care. Szukając formy, która dawałaby nadzieję choremu, że nie pozostanie sam w cierpieniu, zobaczyła pole żonkili. Uznała, że to jest właśnie to – kwiat, który wschodzi i rozwija się na wiosnę.

Szkoła Podstawowa w Werbkowicach działa na rzecz wsparcia dla Hospicjum w Łabuńkach. Akcja potrwa do maja 2020r. W tym czasie odbywać się będą kwesty na rzecz podopiecznych hospicjum.

W akcji sadzenia wzięli udział uczniowie klas młodszych i 8a, ale cale przedsięwzięcie wsparli uczniowie całej szkoły. Posadziliśmy ok. 100 cebulek narcyzów!

Wiosną będziemy kwestować w szkole i jej okolicach, by jak najpełniej wesprzeć potrzebujących w hospicjum.

Liczymy na stukrotny plon, by dobro rozkwitło stukrotnie!!!.

Koordynatorki akcji: Joanna Momotowska, Elżbieta Gałecka – Szwaczkiewicz

 

tekst i fot.: SP Werbkowice