Werbkowice: Skarb odnaleziony!

Odważne przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Bajka” w Werbkowicach gotowe na poszukiwanie skarbów i noc pełną wrażeń, stawiły się przed przedszkolem z rodzicami już przed siedemnastą. Punktualnie o 17.00 Kapitan Hak powitał zebranych. Żeby wejść na wyspę piratów trzeba było wykonać zadanie, które znajdowało się w kopercie na parapecie.

Reklamy

 

Po odniesieniu wszystkich poduszek, śpiworów, plecaków, maskotek i innych niezbędnych do spania przedmiotów, do „Krainy Sennych Marzeń” rozpoczęła się przygoda…

Było wiele atrakcji – pasowanie na Pirata (ze Szczura lądowego na Wilczka morskiego), konkursy, zabawy i najważniejsze – szukanie ukrytego skarbu. Wszyscy świetnie się bawili i starali się jak najlepiej wykonać zadania.

Kolejnym punktem była „Piracka kolacja”, na pirackiej zastawie. Każdy uczestnik na deser dostał słodką babeczkę (wykonaną przez Panie nauczycielki – Piratki) i tym akcentem zakończyła się pierwsza część imprezy.

Nasza Pani Dyrektor nie miała odpowiedniego przebrania została oddelegowana do kuchni w celu przygotowania pysznego „Jadła pirackiego”. Za co serdecznie jej dziękujemy!

Druga część to „Piżama Party” – tańce i zabawy przy ulubionych piosenkach . Niektórzy byli już bardzo, bardzo zmęczeni, ale dali radę.

No a potem wszyscy poszli spać… (no może nie wszyscy, bo niektórzy rodzice nie).

Noc przebiegła bez niespodzianek, a rano czekało śniadanko, po którym dzieci zaczęły się rozchodzić do domów. Każdy uczestnik dostał dyplom, płytkę ze zdjęciami i flagę piracką oraz został opieczętowany specjalną piracką pieczęcią!

Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i przeżyciami z rodzicami, a na pytanie o następną nockę odpowiadały, że „jutro, albo w następny piątek!”.

Wniosek z tego, że impreza się udała i spełniła oczekiwania wszystkich.

AHOJ PRZYGODO!!!

 

źródło i fot. Przedszkole Bajka