Werbkowice: Spełniły się marzenia Rafała

Pod koniec listopada podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełniły się marzenia materialne 25 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja w tym czworga z woj. lubelskiego. Wraz z fundacją prezenty wręczały wolontariuszki z Kanady. Jednym z nich był 18-letni Rafał z miejscowości Werbkowice, który zmaga się z guzem grasicy.

Reklamy

Chłopiec od ponad 4 lat jest poddawany chemioterapii, niedawno wykryto ponowną wznowę choroby. Pomimo tego jest bardzo dzielny i pozytywnie nastawiony do świata.

Pasją Rafała, którą zaraził go jego dziadek, jest ptactwo ozdobne. Jego największym marzeniem były kury ozdobne – sebrytki.  Zwierzaki dotarły chwilę wcześniej przed przyjazdem wolontariuszki z Kanady, które towarzyszyły Fundacji w Podróży Spełnionych Fantazji. Rafał zaprosił wszystkich do swojego pokoju, który wypełniony był akwariami i różnymi rzeczami związanymi z przyrodą. Od razu było widać jak bardzo Rafał uwielbia naturę. Za pozwoleniem mamy zaprezentował gościom swój wymarzony prezent, który dotarł do niego tuż przed nami – kury sebrytki dumnie i spokojnie siedziały w jego dłoniach, podczas gdy wszystkie dziewczyny podziwiały Rafała za niezwykłą zręczność i profesjonalizm w postępowaniu ze zwierzętami. Drugim prezentem związanym z pasją chłopca było zaproszenie na 2 dniową wystawę ptactwa ozdobnego w Brodnicy. Rafała zawsze marzył o pojechaniu na takie wydarzenie, teraz nie może się już doczekać lutego. Chłopiec dostał także ubrania i zestawy książek o przyrodzie. Następnie Rafał zabrał wolontariuszki na krótką wycieczkę, żeby pokazać resztę swojej hodowli. Dziewczyny miały okazję przebywać w pomieszczeniu, w którym naokoło nich latały prześliczne malutkie niebieskie papugi, później mogły z bliska zobaczyć hodowlę bażantów ozdobnych, a na koniec dotknąć prawdziwego pawia. Na koniec w ramach prezentu dostały od Rafała prześliczne pawie pióra, a od mamy chłopca szarlotkę na drogę.

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z podopiecznymi fundacji swoimi doświadczeniami. Wizyty gości z innego kraju dają dzieciom poczucie wyjątkowości. Taka wizyta często przywraca siłę do walki z chorobą, nadzieję i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.


Fundację można wesprzeć:

–       przez wysłanie charytatywnego SMS o treści MARZENIE pod numer 7272. Koszt 2,46 z vat. 2 zł z każdego smsa przekazane jest na działalność statutową fundacji czyli spełnianie marzeń chorych dzieci

–       przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,

–       przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

–       „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

–       uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

–       polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia
za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji
www.f-df.pl oraz listownie.

 

***

Fundacja „Dziecięca Fantazja” – jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl