W Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach trwa cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci pt. „Stacja Animacja”. Co tydzień dzieci znajdują się na innej stacji.

Reklamy

Spotkania odbywają się we wtorki, środy i piątki. Dzieci mają już za sobą kolejne dwie z czterech zaplanowanych na lipiec „podróży”.

7, 8, 10 lipca Stacja PLECIONKOWO

Reklamy

14, 15, 17 lipca Stacja SOLNA

21, 22, 24 lipca Stacja KUKIEŁKOWO

28, 29, 31 lipca Stacja BADAWCZA

W trzecim tygodniu spotkań uczestnicy dotarli na Stację Kukiełkowo. Pierwszego dnia dzieci uczyły się jak wykonać kukiełki na patyku a drugiego motanki – lalki, które wykonywane były w dawnych czasach. Kukiełki i lalki zaprezentowane zostały  przed rodzicami i innymi uczestnikami podczas przedstawienia teatralnego.

Na kolejnym przystanku – Stacja Badawcza – dzieci sprawdzały właściwości cieczy i przeprowadzały proste doświadczenia chemiczne i fizyczne – oczywiście wesołe i kolorowe.

Podczas zajęć mali uczestnicy dokonali przemiany mąki w wulkan, wykonali rysunki na mące i zrobili z niej plastelinę. Była też gra „w gumę” i bańki mydlane, które fruwały w powietrzu i poddawały się podmuchom wiatru.

Eksperymenty na Stacji Badawczej przeprowadzone były pod czujnym okiem pani z Zoom Lab. Młodzi chemicy zmieniali kolor cieczy dodając różne aktywatory.

fot.: GOK Werbkowice