W Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach trwa cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci pt. „Stacja Animacja”. Co tydzień dzieci znajdują się na innej stacji.

Reklamy

Kolejną stacją na animacyjnej trasie była Stacja Balonowa. Zajęcia odbyły się 4 i 6 sierpnia. Balony okazały się zabawkami wielofunkcyjnymi – można stworzyć z nich sensoryczne gniotki, malować nimi, mogą być również drogocennym jajem oraz rekwizytami do bajki.

Drugi dzień uczestnicy spędzili pracowicie dojąc „balonowe krowy”, złapała ich balonowa burza i uczestniczyli w bitwie na wodne baloniki.

Reklamy

12 i 13 sierpnia dzieci udały się na przedostatnią stację – Stację Muzyczną. Pierwszego dnia dzieci poznawały różne tonacje przy pomocy kieliszków z kolorową wodą, która posłużyła później do wykonania eksperymentu z „wędrującą wodą”. Następnie dzieci wykonały grzechotki z puszek wypełnionych ryżem, kukurydzą itp., które wykorzystały do wystukiwania rytmu wakacyjnego tańca „Amarelinha Africana”.

Drugiego dnia na Stacji Muzycznej stworzone zostały kołatki oraz trąbki balonowe. Sala widowiskowa wypełniła się dźwiękami wykonanych instrumentów. Pomiędzy „lekcjami muzyki” był czas na szalone zabawy na świeżym powietrzu. Było głośno i wesoło.

Zajęcia współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach zadania „Stacja Animacja – cykl zajęć dla dzieci i młodzieży podczas Wakacji”.

fot.: GOK Werbkowice